شرکت پتروشیمی خوزستان

وب سایت رسمی شرکت پتروشیمی خوزستان | معرفی شرکت

تاریخچه مجتمع پتروشیمی خوزستان

 

شرکت پتروشیمی خوزستان از مهمترین واحدهای پتروشیمی کشور بشمار می رود که در اسفند ماه 1376 در سایت چهار واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی در زمین به مساحت ده هکتار احداث گردیده و عهده دار اجرای طرح تولید پلیمرهای مهندسی می باشد. پلیمرهای مهندسی، دسته ای از پلیمرهای سنتزی اند که ویژگی های خاص آنها قابلیت کاربرد بالایی در صنایع مختلف به آن بخشیده است. استحکام زیاد و وزن مولکولی کم باعث شده که در بسیاری از کاربردهای ویژه ، این مواد با ارزش حتی جایگزین فلزات معمول و متداول گردند.بیس فنول آ (BPA)، اپوکسی رزین و پلی کربنات محصولات اصلی مجتمع هستند که البته بیس فنول آ محصول میانی در تولید دو رزین ذکر شده محسوب می شود غیر از این 3 محصول، مجتمع دارای 5 واحد دیگر برای تولید گاز مونواکسید کربن، جداسازی مونوکسیدکربن، تولید فسژن، تصفیه گاز کلر و آب ژاول نیز می باشد. فناوری اولیه تولیدات این طرح از طریق شرکت Salzgitter آلمانی دریافت شده و مهندسی پایه طرح توسط این شرکت انجام پذیرفته است و ظاهراً شرکت Salzgitter نیز دانش فنی را از شرکت ICSO لهستانی اخذ نموده است. عملیات مهندسی تفصیلی و خرید تجهیزات توسط شرکت ناموران با مشارکت شرکت های ایتالیایی NOYVALLESINA و انگلیسیENERGY DEPLOYMENT صورت گرفته است.پیمانکار عمده ساختمان و نصب، شرکت جهان پارس بوده است. عملیات آماده سازی زمین با انجام 200000 متر مکعب خاکریزی و خاک برداری و کوبیدن 47000 متر شمع بتنی صورت گرفته است. ساخت سازه های صنعتی با انجام 2750 تن آرماتور بندی و 42000 متر مکعب بتن ریزی انجام شده و 3500 متر مربع ساختمان جهت ساختمان کنترل و ایستگاههای برق احداث شده است کلیه عملیات نصب تجهیزات توسط پیمانکاران داخلی با نصب 14000 تن اقلام مختلف، 6000 تن اسکلت فلزی، و 300000 اینچ- قطر لوله کشی و 1500000 متر کابل کشی برق و ابزار دقیق صورت گرفته است. عملیات نصب مکانیکی طرح در مهرماه سال 1381 شروع گردید و در مهرماه 1382 خاتمه یافته است. سرمایه گذاری (ریالی و ارزی) برای اجرای طرح 600 میلیارد ریال و 190 میلیون دلار بوده و در تیرماه 1383 بوسیله آقای خاتمی رئیس جمهور افتتاح گردیده است.


بیانیه ماموریت مجتمع پتروشیمی خوزستان

 

شرکت پتروشيمي خوزستان با تاکيد بر مزيت‌هاي رقابتي و شايستگي‌هاي خود در راستاي پاسخگويي به نياز مشتريانش در صنايع مختلف من جمله خودرو، برق و الکترونيک، ساختمان، مخابرات، تجهيزات پزشکي، کشاورزي، هوا و فضا و ايمني و.... در دو حوزه داخلي و خارج از کشور، طيف متنوعي از پليمرهاي مهندسي و رزين هاي اپوکسي با کيفيت و سود آور را توليد نموده و در رابطه با برطرف نمودن نيازهاي جديد و گوناگون مشتريان در زمينه‌ي نحوه کاربرد محصولات به آنان راه حل‌هاي تخصصي ارائه مي‌نمايد. در اين مسير شرکت سعي دارد از طريق ايجاد و توسعه ظرفيت‌هاي لازم و مورد نياز در خصوص نيروي انساني خلاق، متعهد و با انگيزه، فرآيندهاي کاري اثربخش، منابع مالي بهره‌ور ، تجهيزات و ماشين آلات کارا، موجب افزايش رضايت مشتريان، کارکنان، سهامداران و جامعه را فراهم نمايد.


بیانیه چشم انداز مجتمع پتروشیمی خوزستان

 

شرکت برآنست که تا پايان سال 1395 به : سازماني سرآمد از لحاظ کيفيت و قيمت در زمينه توليد پليمرهاي مهندسي ، توسعه آلياژها و ورق‌های پلي کربنات،رزين اپوکسي و افزايش اثربخشي ارائه راه حل‌هاي تخصصي مرتبط با کاربري محصول در بازارهاي هدف تبديل گردد.


ارزش های مجتمع پتروشیمی خوزستان

 

ارزش های شرکت پتروشیمی خوزستان به شرح ذیل می باشد:

  • صداقت
  • عدالت
  • محیط زیست
  • انضباط
  • آراستگی