News Or Events Page RSS RSS OF http://kzpc.ir مصاحبه مدیریت محترم عامل شرکت پتروشیمی خوزستان با نشریه ایران پلیمر(بسپار) http://kzpc.ir/fa/news_in/10

گفت و گوی بسپار با رضا صالح احمدی، مدیرعامل پتروشیمی خوزستان: تولید و عرضه گریدهای جدید پلی کربنات و رزین اپوکسی در کشور

شنبه, 21 اردیبهشت,1398

بسپار/ ایران پلیمر رضا صالح احمدی، دانش آموخته کارشناسی از دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشجوی دکترای مهندسی شیمی در همین دانشگاه است. او از جمله استعدادهای درخشان و رتبه اول مقاطع تحصیلی گذرانده، بوده. از سال 1380 به مجموعه در حال ساخت و راه اندازی پتروشیمی خوزستان پیوسته و تا امروز در همین مجموعه در جایگاه های مختلف مشغول به فعالیت است. او کارشناس، رییس فرآیند، رییس یکی از واحدهای تولیدی، رییس مجتمع و مدیر بازرگانی بوده و امروز مدیرعامل این شرکت است.

پتروشیمی خوزستان تولیدکننده پلیمرهای مهندسی رزین اپوکسی، پلی کربنات و کامپاندهای پلیمری است. از مهندس صالح احمدی خواستیم در ابتدا نمایی از تولیدات این مجموعه و سهم آن در بازار داخلی ارایه دهد.

 

صالح احمدی:  شرکت پتروشیمی خوزستان در سال 1376 با هدف تولید رزین اپوکسی و پلی کربنات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام (ره) تاسیس شد و در سال 1383 واحد تولید رزین اپوکسی و در سال 1387 واحد تولید پلی کربنات به بهره برداری رسید. ظرفیت اسمی واحد رزین  10 هزار تن و تولید پلی کربنات 25 هزار تن  در سال  می باشد.  

این ظرفیت ها بر اساس نیازسنجی بازار انتخاب شده بود. چنانکه آمار مصرف رزین اپوکسی در کشور بین 10 تا 12 هزار تن و مصرف پلی کربنات حدود 18 تا 22 هزار تن برآورد می شود. در سالهای گذشته ما توانستیم 30 تا 40 درصد این بازار را در بخش رزین اپوکسی در اختیار بگیریم و بقیه نیاز کشور وارد شد. دلیل واردات هم در سالهای گذشته، وجود ارزمبادله ای بود که توان رقابت را از ما می گرفت. در بحث پلی کربنات هم تنها  3 تا 4 هزار تن در سال درخواست بازار داخلی وجود داشت و بقیه ظرفیت را صادر می کردیم و عمده نیاز کشور از طریق واردات تامین می گردید.

خوراک پتروشیمی خوزستان برخلاف خوراک سایر پتروشیمی ها داخلی نیست و عموما از کشورهای شرق آسیا تامین می شود.

لیسانس و تکنولوژی تولید اروپایی است و شرکت دارای تجهیزات بسیار پیشرفته در خط تولید است. توان تولید 14 گرید رزین اپوکسی را داریم. رزین اپوکسی مایع برای صنعت کفپوش و رنگ و رزین های جامد محلول در زایلن برای رنگ های صنعتی از عمده تولیدات پر مصرف در بخش رزین اپوکسی می باشد.

در سال گذشته با تحقیق بازاری که انجام دادیم و برای افزایش سهم در بازار داخلی و رفع نیاز کشور به واردات محصول رزین های اپوکسی جامد سنگین برای رنگهای پودری و هیبریدی را پس از انجام تحقیقات و آزمون های چند ماهه تولید کردیم. با دو مصرف کننده بزرگ کار می کردیم و نهایتا توانستیم تاییدیه لازم را دریافت کنیم و مواد را در بورس عرضه کنیم. رزین های جامد سنگین بازاری در حدود 3000 تن در سال را دارند.

گرید دیگری که که انتهای سال گذشته در بخش پلی کربنات به سبد محصولا افزوده شده پلی کربنات گرید لنز خودرو است که هم در صنعت خودرو و هم در صنعت الکتریکی کاربرد فراوان دارد. کار بیسیار خوب و نوآورانه ای بود. چنذین ماه مطالعات تحقیقاتی و انجام تستهای آزمایشگاهی بطول انجامید و توانستیم با همکاری برخی از مصرف کنندگان نهایی مشخصات فنی محصول را ارتقاء بدهیم و پس ار اخذ تاییدیه مشتریان آن را در بورس عرضه نماییم. مصرف این گرید  بالغ بر 7000 تن در سال است و امیدواریم واردات این محصول کمتر شود و کل نیاز کشور از طریق پتروشیمی خوزستان تامین شود. تولید این دو گرید از افتخارات این شرکت می باشد.

 

بسپار- برخی از مشتریان محصولات شما معتقدند مثلا رزین های E6 اسپشیال وقتی به جامد تبدیل می شود در رنگ پودری ایجاد زبری می کند. در حالیکه با رزین های کومهو چنین مشکلی نداشته اند.

صالح احمدی: خب ببینید تبدیل این رزین مایع به رزین با وزن مولکولی بالا خودش نیاز به دانش فنی شرایط خاص و  دقیق واکنش و عملیاتی دارد. رزین E6 در کفپوش ها و رنگ کاربرد دارد که مصرف کنندگان بزرگ آن در داخل کشور هیچ مشکلی با آن ندارند و اصولا در مورد مصرف اینها زبری معنا ندارد.

پیشنهاد می کنم دوستان از رزین پودری ما استفاده کنند. تبدیل رزین مایع به جامد در حجم کم  مقرون به صرفه نیست. پتروشیمی خوزستا به دلیل Economy of scale  می تواند رزین اپوکسی مورد نیاز بازار را به صورت اقتصادی تر و کیفی تر تولید کند و پاسخگوی کلیه مشکلات فنی مشتریان خود می باشد.

 

 

بسپار- آیا وابستگی پتروشیمی خوزستان در مواد اولیه به خارج از کشور، در شرایط فعلی مشکلی برای تولید محصول ایجاد نکرده است؟ بحث تحریم ها و ...

صالح احمدی: ترجیح می دهم به مساله تحریم ها وارد نشوم، ولی  اعتقاد دارم تحریم هم تهدید و هم فرصت است و اتفاقا من فرصت را در آن پررنگ تر می بینم. تلاش کرده ایم با عرضه مداوم تنشی در بازار ایجاد نشود. سخت شدن واردات محصول هم فرصتی برای تولید داخل، رونق آن و خوداتکایی و خودکفایی بیشتر ایجاد می کند.


بسپار- در خصوص پلی کربنات تولید کننده های زیادی در دنیا وجود ندارد و یک محصول کاملا مهندسی است ...

صالح احمدی: بله درست است. رزین های اپوکسی در خیلی کشورها تولید می شوند اما پلی کربنات واقعا تولیدکننده های انگشت شماری در دنیا دارد.  60 درصد پلی کربنات دنیا توسط دو شرکت سابیک (جنرال الکتریک سابق) و Covestro (بایر سابق) تولید می شود. یک سری شرکت های کره ای هم پلی کربنات تولید می کنند ولی در خاورمیانه ما اولین تولیدکننده پلی کربنات هستیم که از MFI یک تا 25 یعنی از گرید های تزریقی و اکستروژن و بادی را می توانیم تولید کنیم. بیشتر تولیدات ما در حال حاضر برای تولید ورق های تخت، مولتی دیوارها ، صنایع ساختمان و صنایع الکتریک و صنعت خودرو به کار می رود. در بحث کامپاندها (آمیزه ها) هم سه خط تولید داریم که امسال جدی تر روی تولید آمیزه های برپایه پلی کربنات کار خواهیم کرد.

PC بسیار به دما حساس است و زرد می شود و برای کاربردهایی مثل چراغ خودرو که با قطعه سازان بزرگ کشور کار می کنیم گرید مناسب را تولید کردیم و در حال حاضر از محصولات ما استفاده می کنند و مشکل زردی بر طرف شده و در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم است. یا مثلا برای کلید و پریز که رنگ همانندی در آنها اهمیت دارد PC های سفید را توسعه دادیم.  

تجهیزات کامپوندینگ پتروشیمی خوزستان از پیشرفته ترین تجهیزات در کشور است و امکان تولید بسیاری از آمیزه های پلیمری را دارد و خوشحال می شویم بتوانیم با صنایع پایین دست که دانش و تجربه اینکار را دارند همکاری داشته باشم و  مشتاقانه آماده شنیدن پیشنهاداتشان هستیم.

 

 

بسپار- صنایع پایین دستی اصولا دید خوبی نسب به ایجاد و راه اندازی واحدهای کامپادینگ در بالادستی ندارند و ایجاد این فضا را غیررقابتی می دانند ...

صالح احمدی: نه، ما نه از  نگاه تجاری و نه از نظر اعتقادات شخصی به دنبال ورود به حوزه پایین دستی نیستیم. ولی واقعیتی که هست این است که در بخش هایی که در کشور زیرساخت آن ایجاد شده و در آن مزیت داریم، باید بتوانیم از آن استفاده کنیم. اتفاقا در نمایشگاه نفت  جلساتی با دوستانی داشتیم و تاکید کردیم که در صورتی که توانایی در کشور هست، ایجاد عین آن درست نیست. چون تقاضا در  بازار ثابت است و به این ترتیب ظرفیت دو واحد مشابه ایجاد شده، قطعا پایین خواهد آمد و این روی سودآوری و اقتصادی بودن آن تاثیر خواهد گذاشت.

ما حتی در خصوص کامپاند PC/ABS با توجه به اینکه یکی از شرکت های پتروشیمی در کشور متخصص تولید این گرید است وارد این بحث نشدیم و تا وقتی که پلی کربنات خود را از ما می گیرند، بهتر می دانیم در حوزه ای که تخصص دارند، آنها فعالیت کنند. ولی در صورتیکه ما بتوانیم با دانشی و تجهیزاتی که در اختیار داریم گرید های خاصی از آمیزه های پلیمری مورد نیاز کشور را تولید کنیم و تقاضا برای آن وجود داشته باشد این کار را انجام می دهیم.

 

بسپار- در بحث عرضه پلی کربنات که این روزها بازار نسبتا پر تب و تابی هم دارد، نظر شما چیست؟ چرا این التهاب ایجاد شده و پیش بینی می کنید چه وقت فروکش کند؟

صالح احمدی: ما سال گذشته در حدود 3500 تن PC در بازار داخل فروختیم و عمده تولید خود را صادر می کردیم. ارزهای دولتی که آمارش هم موجود است، موجب می شد تا واردات برای واردکنندگان جذابیت داشته باشد. از ما اصولا نمی خریدند. بعد از نمایشگاه رنگ و رزین تهران در بهمن ماه سال گذشته مشتریان رزینی و همینطور پلی کربنات را دعوت کردیم و دلیل عدم خرید را پرسیدیم. دغدغه هایی داشتند که تلاش کردیم خیلی از آنها را مرتفع کنیم و اقبال بهتر شد. از بهمن تا الان آمار تقریبی ما از فروش 3000 تن پلی کربنات است.

 

بسپار- یعنی در کمتر از سه ماه معادل فروش سالیانه ...

صالح احمدی: بله. کف عرضه ما به طور متوسط 200 تن در هفته بوده که اگر به آمار و ارقام متوسط در چندین ماهه گذشته نگاهی بیاندازیم می بینیم که رعایت کردیم ولی تمایل از پیش از عید خیلی زیاد شد و ما هر چه PC عرضه می کردیم می خریدند و تقاضای بیشتر هم وجود داشت. خب از یک طرف ما باید موازنه ارزی را برقرار کنیم و از طرف دیگر عظش بازار را بنشانیم. تلاش داریم عرضه را در دو هفته آینده عادی کنیم. ما برای بهینه سازی هایی در واحد، نیاز داشتیم با ظرفیت کمتر کار کنیم و کف عرضه را هم رعایت کنیم ولی مشکلات رفع شده است و دو هفته دیگر با عرضه مناسب و بالاتر از کف عرضه در بورس حضور خواهیم داشت.

در واقع می توانستیم عرضه را بیشتر کنیم ولی آن وقت یک جایی باید قطع می کردیم و این باعث نارضایتی و تشنج بیشتری در بازار می شد. عرضه حداقلی بهتر از عرضه صفر است.

 

بسپار- آیا در صورتیکه که کف عرضه را رعایت نکنید، اهرم های اجرایی و الزام آوری برای انجام تعهد وجود دارد؟

صالح احمدی: بله، البته که وجود دارد. اهرم فشار هم تا دلتان بخواهد روی سازمان های دولتی و نیمه دولتی هست. از نهادهای نظارتی مراجعه می کنند، اسناد و مدارک و آمار تولید و فروش را مرتب هم ارسال می کنیم، هم بازدیدهای مستمر از انبار و تولید و ... وجود دارد.

 

بسپار- ولی آنچه که ما می بینیم نهایتا یک تذکر شفاهی و درخواست برای جبران است ...

صالح احمدی: مردم از طرف خود مساله را می بینند. اگر میزان عرضه در بورس پایین باشد، می آیند و اطلاعات را می بینند و مجاب می شوند. الزاما ولی این اطلاعات امکان انتشار ندارد. موجودی انبارها را کنترل می کنند و فاکتورهای زیادی را با هم در نظر می گیرند تا قانع شوند. از نظر ما رضایت مشتری در الویت بسیار بالا وجود دارد و هیچگونه نهاد نظارتی هم وجود نداشته باشد بصورت اخلاقی خود را متعهد نموده ایم که رابطه مدت دار با مشتری ها ایجاد نماییم.

 

بسپار- آیا پتروشیمی خوزستان (یا هر پتروشیمی دیگری) امکان عقد قراردادهای مستقیم را با مشتریان دارد؟

صالح احمدی: این سوال خیلی خوبیست. تمایل ما در پتروشیمی خوزستان فروش مداوم و رگولار و تمایل مصرف کننده ها هم تامین منظم و برنامه دار است. منطقی نیست هر هفته تن و بدن مشتری بلرزد که آیا مواد در بورس گیرش می آید یا نه؟! ما جلسات متعددی با بورس داشتیم و امکانی تحت عنوان قرارداد پریمیوم  وجود دارد که مصرف کننده بتواند بر اساس پروانه بهره برداری و با شرایط یکسان اعلام شده در بورس کالا، اعلام نیاز کند مثلا 50 تن در ماه یا 100 تن در ماه. ما هم ضمن تامین این درخواست ها و کسر از کف عرضه، بقیه را به صورت اسپات در بورس عرضه کنیم. امیدواریم طی همین هفته های آتی بتوانیم اولین عرضه قراردادی را داشته باشیم. تصور می کنم که مصرف کنندگان در این حالت کارمزد کمتری را هم به بورس می پردازند و مهم تر اینکه هم برای آنها و هم برای ما اطمینان خاطر می آورد.

ببینید ما برای مصرف کننده داخلی چندین مزیت داریم. اول اینکه تامین مداوم را تضمین می کنیم. همچنین مصرف کننده به جای واردات با تناژ بالا، می تواند در تناژ پایین حتی در حد چند تن از ما خرید کند که در واردات امکانپذیر نیست. کارشناسان فروش ما هم با هر مشتری هر ماه دست کم یک  تا دو بار بار صحبت می کنند و حتی مراجعه حضوری دارند.  اگر مشکلاتی وجود داشته باشد، کارشناسان فنی ما در محل آن شرکت حاضر می شوند و در واقع ارایه خدمات پس از فروش ما کاملا رقابتی و به نفع تولیدکننده داخلی است. در مواردی که سلف می فروشیم نهایت همراهی را با مشتری داریم که در صورت امکان زودتر و در زمان نیاز تحویل را انجام بدهیم. دلیل این کارها هم این است که ما فکر می کنیم چه نهاد نظارتی بهتر از خود بازار؟ اگر ما نتوانیم برای مشتری ارزش آفرینی کنیم، کیفیت، تامین و خدمات درستی نداشته باشیم، خب ما را جایگزین خواهند کرد. ما روزانه تعامل و رضایت مشتری را رصد می کنیم.

ما به مشتری از قله قاف نگاه نمی کنیم.

در کتابی خواندم که شانس برای همه آدم ها و بیزینس ها وجود دارد، هم برای آدم های و بیزینس های موفق و هم برای غیر آنها. مهم اینست که بتوانیم از آن فضا استفاده کنیم. واحدهای کوچک به مقتضای کوچکی چابکتر هستند، و نسبت به تغییرات واکنش سریعتری دارند. در حالیکه واحدهای بزرگ بروکراتیک هستند و در برابر تغییرات چقر. ما خود را بین پتروشیمی های بزرگ و واحدهای کوچک می دانیم و از اوضاع اقتصادی فعلی برای رونق تولید داخلی و رفع نیاز کشور به واردات کالای مشابه بهره برداری خواهیم کرد.

بسپار- در خصوص صادرات برنامه امسال شما چه هست؟

صالح احمدی: برای صادرات برنامه داریم. امسال با بهینه سازی هایی که  انجام شده درصد تولید بالاتری خواهیم داشت. اولویت ما تامین بازار داخل خواهد بود. هر چند شرط تامین ارز و تامین خوراک را هم در نظر داریم. ما در اسفندماه گذشته برای تامین بازار داخلی از برخی فروش های صادراتی گذشتیم. به هر حال فکر می کنم با افزایش ظرفیت پتروشیمی خوزستان خواهیم توانست هم بازار داخل و هم صادرات را مدیریت کنیم.

 

بسپار- نکته ای هست که تمایل داشته باشید در پایان مطرح کنید.

صالح احمدی: دعوت می کنم از همه مشتریان که از کارخانه پتروشیمی خوزستان بازدید نمایند  و تاکید می کنم که در پتروشیمی خوزستان به روی همه مشتریان باز است. گوش ما آماده شنیدن انتقادها و پیشنهادهاست. پتروشمی خوزستان نیروهای جوان، با انگیزه، با تجربه، خونگرم و دلسوزی دارد و مزیت اصلی ما همین است و هرگونه پیشرفتی که اتفاق افتاده حاصل زحمات ایشان بوده است.

نکته ای که دوست دارم به گوش مسوولین در وزارت صنایع برسد این است که به رغم اینکه ما مثلا رزین اپوکسی و پلی کربنات تولید مناسب و کیفی و ساختار و تشکیلات کنترلی بسیار خوبی داریم، متاسفانه عده ای همچنان واردات می کنند. درخواست ما از وزارت صنایع این است که اگر کسی درخواست واردات   محصولات مشابه ما را  داشت، به ما ارایه بدهند اگر ما نتوانستیم به میزان لازم و با کیفیت مناسب عرضه کنیم آن وقت برای آن گرید خاص و برای آن مقطع زمانی مجوز واردات بدهند. نه اینکه ما تولید کنیم و حمایتی از ما وجود نداشته باشد. اگر ما عرضه نکنیم، مطمئن باشید با قیمت های چند برابری محصولات وارداتی در بازار جولان خواهند داد.

تقاضا داریم با ما مهربانتر باشند. اصلا چرا باید وارداتی باشد در سالی که رونق تولید داخلی نام گرفته است و پتروشیمی خوزستان با سرمایه کشور ساخته شده با ظرفیت کمتر کار کند؟

ما حتی از سوی برخی تولیدکنندگان درخواست ماهانه 15 تن از یک رزین سنگین داریم که اتفاقا تولید آن هم بسیار سخت است و شما می دانید که تغییر گرید کار آسانی نیست ولی ما انجام می دهیم و با علاقمندی به مشتری ارایه می کنیم. حتی اعلام کردیم اگر مشکلی هست، حاضریم با  دانشگاه های بنام کشور در صنعت پلیمر و رنگ پروژه های مشترک تعریف کنیم و خیال مصرف کننده بابت محصولی که از ما می خرد، راحت باشد.

در نهایت امیدواریم با به کارگیری ظرفیت های موجود در کشور، توانمندتر شویم.

بسپار- با تشکر از شما برای حضور در این گفت و گو.

طرح استعدادیابی و توانمندسازی نیروی انسانی هلدینگ خلیج فارس http://kzpc.ir/fa/news_in/11

فراخوان عمومی برای مجموعه کارکنان و مدیران شرکت‌های تابعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

طرح  فراگیر استعدادیابی و توانمندسازی سرمایه انسانی

سطوح مدیریتی شرکت‌های تابعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

لینک ثبت نام

http://91.106.95.114:3010/RegistrationL1.aspx

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست: پتروشیمی خوزستان رکورد تحویل سفارش به مشتریان را شکست http://kzpc.ir/fa/news_in/12

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان، با اشاره متفاوت برگزار شدن نمایشگاه سیزدهم ایران پلاست و حضور فعال شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس در این نمایشگاه، گفت: در حال حاضر زمان تحویل سفارش به مشتریان در پتروشیمی خوزستان به دو روز رسیده است؛ یعنی ثبت سفارش در بورس کالا تا رسیدن محصول به مشتری، دو روز زمان می‌برد که این در صنعت کشور رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت  پتروشیمی خوزستان، رضا صالح‌احمدی مدیرعامل پتروشیمی خوزستان در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست اظهار داشت: نمایشگاه ایران پلاست مهمترین نمایشگاه صنعت پلاستیک در ایران و خاورمیانه است و فرصت مغتنمی است تا شرکت‌های تولیدکننده بتوانند محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کنند. 
وی ادامه اداد: امسال با توجه به تاکیداتی که از سوی وزارت نفت و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس وجود داشت، تیم کاملی از مجتمع های تولیدی اعم از مدیران عامل، مدیران بازرگانی، کارشناسان و سایر عوامل، در این نمایشگاه حضور داشتند و به سوالات مشتریان خود پاسخ می‌دادند که یکی از نقاط عطف سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست و به ویژه غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود و می‌توانم بگویم از این منظر و مذاکرات متعدد و پاسخگویی به مشتریان نمایشگاه سیزدهم متفاوت از دوره های پیشین بود.
صالح احمدی افزود: این نمایشگاه‌ها فرصت بسیار خوبی است که در زمان بسیار کوتاه بتوانیم مشتریان زیادی را جذب محصولات شرکت های مختلف کرده و به سوالات آنها پاسخ داد و دغدغه‌های آنها را شنید و ما در پتروشیمی خوزستان از این فرصت استفاده حداکثری کردیم‌.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی خوزستان اضافه کرد: پتروشیمی خوزستان تنها تولید کننده پلی کربنات و اپوکسی‌زین در کشور است که از مشتریان خود دعوت کرد تا در این نمایشگاه حضور پیدا کنند تا بتوانیم به نیازهای مشتری پاسخ دهیم که به اعتقاد من گام مثبتی در راستای مشتری مداری است. 
وی با اشاره به اینکه این پتروشیمی فروش کالای خود را از طریق بورس کالا انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: سال گذشته پلی کربنات مقاوم به UV را توسعه دادیم و از اواخر سال ۹۷ بود که فروش صنعتی آن انجام و از اوایل امسال وارد بورس کالا شد و استقبال خوبی از این محصول صورت گرفت؛ به طوری که صنعت کلید و پریز که تا پیش از این مواد اولیه خود را از آلمان و کره وارد می‌کرد در حال حاضر از پلی کربنات پتروشیمی خوزستان استفاده می کند. 
صالح احمدی به صنعت خودروسازی نیز اشاره و بیان کرد: صنعت خودروسازی نیز چراغ های ماشین های خود را از آلمان و کره وارد می‌کرد که در چند ماه گذشته ملاقات هایی داشتیم و از آنها خواستیم تا از پتروشیمی خوزستان و محصولاتی که داریم بازدید کنند که پس‌از این بازدیدها در این صنعت نیز مصرف محصولات ما رو به افزایش است. 
مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان با تاکید بر مزایای این پتروشیمی گفت: یکی از مزایای پتروشیمی خوزستان، در دسترس بودن کالا است و نیازی نیست که در این شرایط اقتصادی از کشور ارز خارج شود و بیش از ۳ ماه وصول کالا، به طول بیانجامد. 
وی عنوان کرد: در حال حاضر زمان تحویل سفارش به مشتریان در پتروشیمی خوزستان به دو روز رسیده است؛ یعنی ثبت سفارش در بورس کالا تا رسیدن محصول به مشتری، دو روز زمان می‌برد که این در صنعت کشور رکورد محسوب می‌شود. 
صالح احمدی به دیگر مزایای این شرکت اشاره کرد و افزود: ما می توانیم برای مشتریان خود برای پرداخت مبلغ، شرایط اعتباری فراهم کنیم؛ همچنین اگر محصولات پتروشیمی خوزستان، در طول کار از لحاظ فنی مشکلی داشته باشد، تیم فنی پتروشیمی ۲۴ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت بعد از گزارش در محل شرکت درخواست‌کننده حاضر و به مشکلات آنان رسیدگی می‌کند.

به مناسبت هفتم مهر روز ملی ایمنی و آتش نشانی برگزار شد: آئین گرامیداشت و تقدیر از آتش نشانان و کارشناسان ایمنی پتروشیمی خوزستان http://kzpc.ir/fa/news_in/13

مراسم روز ایمنی و آتش‌نشانی با حضور مدیر عامل در پتروشیمی خوزستان برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی پتروشیمی خوزستان، رضاصالح احمدی در این مراسم گفت: افتادن، فشار اضافی بر بدن و برخورد با تجهیزات ۸۵ درصد عوامل آسیب زاست که اگر بتوان به نحوی این سه عامل را کنترل و مدیریت کرد می‌توان ضریب ایمنی را در واحدها بالا برد.

به گفته وی حفظ هوشیاری در محل کار، عجله نکردن در کار، استفاده از تجهیزات مناسب در محل کار، برگزاری مانور و تمرین و آموزش از جمله عوامل موثر آسیب‌زدایی از فعالیت اتش‌نشان‌ها و بهبود عملکرد آنهاست.

حاضرین در این جلسه مواردی که موجب بالابردن ضریب ایمنی این شغل می‌شود را به مباحثه گذاشتند تا با جمع‌بندی این موارد بتوان ضریب ایمنی را بالابرد.

در پایان این جلسه با حضور صالح احمدی از همکاران واحد HSE تقدیر و تشکر شد.

مدیر عامل پتروشیمی خوزستان در پیامی شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی را تسلیت گفت http://kzpc.ir/fa/news_in/15

مدیر عامل پتروشیمی خوزستان در پیامی شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی را تسلیت گفت 

بسم الله الرحمن الرحیم
السَّلاَمُ عَلَى صَاحِبِ الصَّمْصَامِ وَ فَلاَّقِ الْهَامِ...
سلام بر مولایی که برای گرفتن انتقام دل های شکسته برخواهد خاست و با شمشیر عدالت گسترش دودمان ظالمان را بر باد خواهد داد.

شهادت سردار رشيد سپاه اسلام، سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني را به پيشگاه حضرت ولي عصر(عج)، رهبرمعظم انقلاب، خانواده معظم شهدا، و ملت بزرگ ايران تسليت عرض مي نماييم و برخود واجب می دانم از طرف خود و تمامی کارکنان شرکت پتروشیمی خوزستان شهادت جانسوز  این سردار پرافتخار را که بی شک مالک اشتر انقلاب اسلامی بود به خانواده ایشان تسلیت بگویم.
بی شک ایران پر افتخار ما آرامش و آسایش خود را مدیون خون این فرزند برومند می‌داند که عمر، زندگی و جوانی خود را در راه پاسداری از کشور و آرمان‌ها و ارزش‌های الهی و انقلابی این مرز و بوم کرده است.
امیدوارم بتوانیم در ظل رهنمودهای مقام معظم رهبری، راهرو راستیم و وارث ثابت قدم راه و سلک آن شهید مجاهد باشیم/انشاالله
إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ..

ارزیابی داخلی فرایندهای سازمانی شرکت پتروشیمی خوزستان طی دو روز انجام پذیرفت. http://kzpc.ir/fa/news_in/14

ارزیابی داخلی فرایندهای سازمانی شرکت پتروشیمی خوزستان طی دو روز انجام پذیرفت. 
اولين دوره ارزیابی فرایندهای سازمانی شرکت پتروشیمی خوزستان در سال ٩٨ با حضور مدیرعامل ، مدیران و مسئولان واحدهای مختلف برگزار شد.

شرکت پتروشیمی خوزستان  در راستای بهبود مستمر, پروژه ارزیابی داخلی فرایندهای سازمانی خود را با بهره گیری از مدل TECHCHI (TEM1000:2019) برگزار نمود. 
به گزارش روابط عمومی, هدف این پروژه رشد و ارتقای شرکت از طریق شناسایی فرایندهای سازمانی و مقایسه آن با استانداردهای بین المللي در جهت بهبود مستمر فرايند ها و تعیین فرایند های اولویت دار با توجه به محدودیت منابع و امکانات بود .

ارزیابی فرایند ها سازماني شركت پتروشیمی خوزستان پس از حضور ٤ ارزياب آموزش ديده به صورت مستمر ، برگزاری جلسات هفتگی فرایندهای سازمانی ،برگزاری جلسات بررسی ریسک ها و فرصت ها ، برگزاری چندین دوره  آموزشي برای مدیران و کارشناسان شرکت, اجرای پروژه های بهبود بعد از عارضه یابی و همچنین برنامه ریزی دقیق و مطلوب از سوی واحد برنامه ريزي و اطلاعات مديديت انجام شد.
در طی دو روز بيستم و بيست و يكم آبان ماه ارزیابان طی مصاحبه با مدیران میانی ، مسئولان واحد ها و متوليان فرايند طي ١٢ جلسه  به بررسی بيش از ١٢٠ فرایند سازمانی در دوازده بعد مدل در قالب کارگروه های اجرایی پرداختند.

بازدید مدیرعامل پتروشیمی خوزستان از مجموعه صنعتی فضل الکتریک http://kzpc.ir/fa/news_in/16

همکاری مستمر رتبه برتر صنعت برق ایران با شرکت پتروشیمی خوزستان
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان، با حضور در مجتمع صنعتی فضل الکتریک، بر همکاری همه جانبه این شرکت و پتروشیمی خوزستان تاکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی خوزستان، رضا صالح‌احمدی مدیر عامل شرکت پتروشیمی خوزستان با حضور در مجتمع صنعتی فضل الکتریک ضمن بازدید از بخش‌های مختلف (R&D)، طراحی و مهندسی، قالبسازی، پرسکاری سرد، تزریق پلاستیک، سری تراشی و ... با مدیران این مجموعه پیشرو در صنعت الکتریکال به بحث و تبادل نظر پرداخت. 
وی ضمن تقدیر از شرکت‌های فعال در حوزه الکتریکال، برای همکاری مستمر و گسترده با شرکت  پتروشیمی خوزستان، در جهت تامین مواد اولیه با کیفیت، این اقدام را گامی مهم در جهت جهش تولید در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به این نام مزین شده است، دانست.
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان با اشاره به ارتقا کیفیت کلید و پریز و محصولات هم ردیف داخلی با بهره‌گیری از دانش روز و تنوع محصولات بر اساس نیاز بازار، گسترش کانال‌های توزیع در بازارهای داخلی و خارجی را گامی مهم در جهت ارتقا صنعت الکتریکال کشور دانست.
صالح احمدی در ادامه هدف از این بازدید را ارتباط نزدیک با مشتریان عنوان کرد و افزود: شنیدن دغدغه‌های مشتریان و اطمینان بخشی از تامین مواد مورد نیاز آنان، از جمله وظایف سازمانی ما است.
وی همچنین با بیان اینکه نیشابور یکی از قطب‌های صنعت کلید و پریز کشور است، تصریح کرد: امیدواریم این بازدیدها بتواند در توسعه همکاری‌های پتروشیمی خوزستان با شرکت‌های این حوزه، کمک کند. 
مدیر عامل شرکت صنایع فضل الکتریک نیز با اشاره به سیاست‌ها و اقدامات پیش روی این شرکت به معرفی محصولات و برنامه‌های آتی این شرکت پرداخت و گفت: شرکت فضل الکتریک تک محصولی نیست و حدود ۲۰۰۰ قلم کالای تولیدی با تنوع رنگ و مدل دارد؛ ضمن اینکه جلب رضایت مشتریان در دراز مدت از اهداف اساسی این شرکت است.
گفتنی است شرکت صنعتی فضل الکتریک یکی از شرکت‌های پیشگام صنعت کلید و پریز در ایران در سال ۱۳۶۱ در زمینی به مساحت ۴ هکتار احداث و با بهره گیری از دستگاه‌های مدرن و تمام اتوماتیک در سالن‌های کاملا مجزا با همراهی طراحان و مهندسین متخصص در کلیه مراحل طراحی، قالب سازی، پرس و کنترل کیفیت محصولات خود را با بالاترین اصول و موازین ایمنی مطابق با استاندارد ملی ایران تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

کروز پیشرو در تولید قطعات با کیفیت صنعت خودرو http://kzpc.ir/fa/news_in/18

مدیر عامل پتروشیمی خوزستان در بازدید ازشرکت کروز، در خصوص راهکارهای تسهیل در تامین مواد اولیه از شرکت پتروشیمی خوزستان، به عنوان یکی از تامین کنندگان مواد اولیه با مدیران این شرکت به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی خوزستان، در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال“جهش تولید‌” نام گرفته است، رضا صالح احمدی در نشست با مدیران شرکت کروز، با تاکید بر تنوع و کیفیت محصولات شرکت پتروشیمی خوزستان، با توجه به نیاز تولیدکنندگان داخلی بر تسهیل در روند تامین مواد اولیه مورد نیاز جهت خودکفایی و بی‌نیازی کشور از واردات محصولات مشابه تاکید کرد.

وی گفت: دسترسی آسان، تحویل در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تنوع در محصولات بر اساس نیاز مشتریان، حمایت از توسعه صنعت و ایجاد اشتغال و رسیدن به خودکفائی در تامین مواد اولیه، از جمله اهداف این شرکت است.

نادر سخا مدیرعامل شرکت کروز نیز در حاشیه این نشست، به استراتژی این شرکت در خصوص تولید باکیفیت ترین قطعات خودرو و قابل رقابت با مشابه خارجی عرضه شده آن در بازار تاکید کرد و افزود: شرکت کروز از آغاز فعالیت خود در سال 1361 تا کنون با تاکید اجرای سیستم‌های با کیفیت و مطمئن جهت برآورده کردن نیازهای صنایع کشور همگام با استفاده از فرصت‌های موجود، جهت نفوذ به بازارهای صادراتی خارجی کوشیده و تلاش دارد با کنترل مستمر سیستم‌ها و نوآوری در صنعت خودرو، رانندگی را به تجربه‌ای لذت بخش و ایمن برای تمامی خریداران خودرو تبدیل کند.

گفتنی است شرکت کروز بزرگترین و اصلی‌ترین تامین کننده قطعات خودرو در کشور با بیش از 30 سال سابقه درخشان است که در حال حاضر با ایجاد اشتغال برای نزدیک به 12 هزار نفر نیروی انسانی، و توسعه داخلی سازی با استفاده از توان متخصصان داخلی می تواند محرک صنعت خودرو کشور باشد.

تعامل پتروشیمی خوزستان با گروه صنعتی آذین خودرو گامی بلند در جهت خودکفائی http://kzpc.ir/fa/news_in/17

بازدید صالح‌احمدی از مجموعه آذین خودرو

مدیرعامل شرکت شرکت پتروشیمی خوزستان، ضمن بازدید از مجموعه آذین خودرو، بر همکاری‌های این پتروشیمی و شرکت‌های خودروسازی تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی خوزستان، رضا صالح‌احمدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان، با حضور در شرکت آذین خودرو، از سایت‌های تولیدی این گروه صنعتی بازدید کرد. 

وی سپس با بیان اینکه همه تلاش ما در پتروشیمی خوزستان، ارائه خدمات مناسب به تولیدکنندگان داخلی است، افزود: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری، سال جهش تولید نامگذاری شده است، همه ما در تلاش هستیم تا بتوانیم نیازهای تولیدکنندگان داخلی را تأمین کنیم. 

صالح احمدی خاطرنشان کرد: پتروشیمی خوزستان تنها تولیدکننده رزین اپوکسی و پلی کربنات  در کشور است که توانسته طی این سال‌ها که صنعت خودروسازی و سایر بخش‌های کشور، با تحریم‌های ظالمانه غرب مواجه شده، خدمات مفیدی را به این بخش از صنعت ارائه کند. 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان تصریح کرد: امیدواریم در ادامه همکاری‌‌های خود بتوانیم نیازهای سایر بخش‌های صنعت بویژه خودروسازی را برآورده کنیم. 

در این بازدید سعید هاشمی عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل گروه صنعتی آذین خودرو نیز ضمن معرفی شرکت‌های تابعه این گروه صنعتی به محصولات تولیدی و جایگاه بالای آن در صنعت خودروسازی اشاره کرد.

وی گفت: واحد مهندسی و تحقیقات و گسترش، با بکارگیری روش‌ها و فن آوری‌های جدید بر پایه تامین مواد اولیه  از منابع داخلی نقش عمده‌ای در فراهم کردن توسعه‌ای پایدار و مداوم دارد.

هاشمی افزود: در راستای ایجاد خودکفائی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید توصیه این گروه صنعتی به هفده شرکت زیر مجموعه آن با توجه به کیفیت بالا، دسترسی آسان، انعطاف در تغییر گریدها و خدمات پشتیبانی مناسب همکاری مناسب جهت تامین مواد اولیه از شرکت پتروشیمی خوزستان به عنوان تنها تولید کننده پلی کربنات و رزین‌های اپوکسی در کشور است

با حضور پتروشیمی خوزستان در میز چهارم ساخت داخل خودرو انجام می‌شود؛ صرفه‌جویی یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی در صنعت خودروسازی http://kzpc.ir/fa/news_in/20

حضور پتروشیمی خوزستان در میز چهارم ساخت داخل خودرو، کاهش ارزبری یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی را به همراه دارد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی خوزستان، چهارمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو، با حضور وزیر صمت و انعقاد ۵۵ قرارداد داخلی سازی ساخت قطعات خودرو، با هدف خودکفایی و کاهش ارزبری ۶۶ میلیون یورویی، برگزار و سهم پتروشیمی خوزستان در این عزم بزرگ ملی کاهش یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی ارزبری و کمک به داخلی سازی چراغ جلو خودرو تعیین شد.
رضا صالح احمدی مدیر عامل پتروشیمی خوزستان در این مراسم ضمن امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با شرکت مهندسی و مشاوره سازه گستر سایپا و سراج نور توس، از مصرف کنندگان محصول استراتژیک پلی کربنات به عنوان یکی از مواد اولیه چراغ جلو خودرو، به توسعه همکاری با شرکت‌های قطعه‌ساز خودرو با تولید پلیمرهای مهندسی، در گریدهای متنوع و مورد نیاز خودرو سازان تاکید کرد‌.
وی با اشاره به تنوع محصولات شرکت پتروشیمی خوزستان، میزان تولید پلیمرهای مهندسی این شرکت را جهت تامین نیاز مصرف کنندگان داخلی کافی دانست و اطمینان داد که همه مواد اولیه جهت استفاده در صنعت خودروسازی، توسط این پتروشیمی تامین می‌شود.
مدیر عامل پتروشیمی خوزستان ضمن تقدیر از برگزاری چهار میز ساخت داخل که موجب داخلی سازی بیش از ۱۵۰ قطعه و تحکیم همکاری‌های بین سازمانی شده است از تلاش حداکثری این شرکت جهت تولید پلی کربنات تا رسیدن به خودکفایی کامل از واردات این محصول خبر داد.
معاون وزیر صمت و رئیس هیئت مدیره ایدرو نیز در این مراسم گفت: ارزش قراردادهای امضا شده در میز چهارم قریب به ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد است که داخلی سازی این قطعات سالانه ۶۶ میلیون یورو صرفه جویی ارزی را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: این قراردادها بین ۳۶ سازنده توانمند داخلی برای بومی سازی ۵۵ قطعه - پروژه خودروهای دو خودرو ساز بزرگ داخلی منعقد شده است.
گفتنی است پتروشیمی خوزستان به عنوان تنها تولید کننده پلیمرهای مهندسی در کشور سالانه ظرفیت تولید ۲۵ هزار تن پلی کربنات و ۱۰ هزار تن انواع رزین های اپوکسی را دارد که این میزان پاسخگوی نیاز داخلی این محصولات است.

بازدید رضا صالح‌احمدی از شرکت تولیدی صنعتی پکاشیمی http://kzpc.ir/fa/news_in/19

بازدید رضا صالح‌احمدی از شرکت تولیدی صنعتی پکاشیمی؛
محصولات پتروشیمی خوزستان جایگزین مناسب  محصولات مشابه وارداتی 
مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان، ضمن بازدید از شرکت تولیدی صنعتی پکاشیمی، تاکید کرد: با اتکا به تولید داخلی و اعتماد به نیروهای متخصص، توانسته‌ایم محصولات پتروشیمی خوزستان را جایگزین محصولات مشابه  وارداتی کنیم.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی خوزستان، رضا صالح‌احمدی پس از حضور در شرکت تولیدی صنعتی پکاشیمی و از بخش‌های مختلف، گفت: تعامل دوسویه این دو شرکت جهت تامین مواد اولیه داخلی و بی نیازی از واردات تا رسیدن به خودکفائی کامل از واردات رزین های اپوکسی، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دو طرف در تولیدات خود بوده است.
وی تصریح کرد: با اتکا به تولید داخلی و اعتماد به نیروهای متخصص، توانسته‌ایم محصولات پتروشیمی خوزستان را جایگزین محصولات وارداتی کنیم.
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان در این بازدید که با همراهی تیم فنی واحد رزین اپوکسی پتروشیمی خوزستان صورت گرفت به بررسی ابعاد فنی مصرف رزین اپوکسی پودری و خواص مکانیکی آن در تولید رنگ‌های پودری در شرایط آزمایشگاهی پرداخت.
صالح احمدی، افزود: شرکت پتروشیمی خوزستان در سال‌های اخیر همزمان با ارتقا کیفیت محصولات مطابق با استانداردهای بین‌المللی اقدام به تولید محصولات متنوع در گریدهای مختلف منطبق با نیاز شرکت‌های تولید داخلی کرده است و رزین اپوکسی پودری نیز یکی از این دستاوردها است که در صنایع مختلف کاربرد دارد و نیاز شرکت‌های تولیدی را به واردات این محصول مرتفع می‌سازد.
فرامرز باریکانی مدیر عامل گروه صنعتی تولیدی پکاشیمی نیز استفاده از فارغ التحصیلان نخبه دانشگاه‌ها، بهبود مستمر فرآیندها و توسعه سبد محصولات را رمز برتری این شرکت نسبت سایر رقبای داخلی دانست و خاطرنشان کرد: تامین مواد اولیه از منابع داخلی و رسیدن به خودکفائی در سال جهش تولید از اهداف پیش روی این شرکت است.
گفتنی است شرکت پکاشیمی با هدف تولید انواع پوشش های صنعتی در سال ۱۳۷۴ تاسیس و با تولید بیش از هشتصد نوع محصول و دوازده خط تولید و برنامه‌ریزی و مدیریت و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های تولید رنگ‌های پودری، بزرگترین تولیدکننده این محصولات در منطقه به شمار می‌رود.